II. International Valve Industry Forum & Expo – 2015

II. International Valve Industry Forum & Expo – 2015
3. augusta 2015 Tomáš Leščišin

Zúčastnili sme sa aj tejto výstavy. Našim hlavným cieľom bola prezentácia novej produkcie zákazníkom pôsobiacim na ruskom trhu. Zároveň to bola jedinečná príležitosť na osobné stretnutie s našimi dlhodobými, ako aj s novými potenciálnymi obchodnými partnermi.

 

Od 14. do 16. apríla 2015 sa konala II International Valve Industry Forum & Expo 2015 v All-Russian Exhibiion Centre 75 in Moscow.

 

Fórum bolo organizované Scientific & Industrial Valve Manufacturing Association a Industrial Forum, JSC. Zároveň bolo pod záštitou: Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation a podporované organizáciami ASTM International (American Society for Testing and Material), European Association for the Taps and Valves Industry (CEIR), Polish Industrial Valves Association (SPAP), Ukrainian Association for Valves Industry (APAU) and Turkish Pump and Valves Manufacturers Association.

 

Charakteristickým znakom tohto fóra bol predĺžený obchodný program. V histórii priemyslu nebola takáto udalosť nikdy pred tým uskutočnená.

Forum & Expo 2015

Prvý deň fóra priniesol plenárnu konferenciu a panelovú diskusiu na tému “Trendy a vyhliadky priemyselného a ekonomického rozvoja Ruska“ a seminár v oblasti technológií, materiálov a povlakov.

 

Počas druhého dňa Valve Industry Forum sa konali zdĺhavé, ale za to veľmi dôležité udalosti:

  • Veda a technika „InnoValve“ (inovácie dizajnu a technológií v odvetví armatúr);
  • Konferencia „Schvaľovacie procedúry pre potrubia v súlade s Európskymi smernicami a medzinárodnými štandardmi.;
  • Seminár „Pohonov“;
  • Seminár „Potrubie”. Súvislosť medzi procesmi výroby, vstupnej kontroly, prevádzkou, diagnostikou a údržbou“.

 

Záverečný deň fóra bola síce najkratší, ale rovnako intenzívny ako tie predošlé. Zrealizované boli nasledovné akcie:

  • Diskusia pri okrúhlom stole „Implementácia dovozu substitučných programov pre hlavných spotrebiteľov potrubia“;
  • Diskusia pri okrúhlom stole „Ovládacie prvky stredných tokov“;
  • Diskusia pri okrúhlom stole „Tradičné a alternatívne metódy tesnenia armatúr“.

Po dokončení jednotlivých akcií v treťom dni fóra sa začal Director Club’s session, počas ktorého si zúčastnení výrobcovia vymenili svoje dojmy a poznatky z prvého dňa Valve Industry Forum & Expo 2015 a následne začali diskutovať o súčasných problémoch a otázkach týkajúcich sa vývoja priemyslu.

Forum & Expo 2015-2

Organizátori fóra sa zamerali predovšetkým na kvalitu, nie na kvantitu publika. Hlavne kvôli zdĺhavému a intenzívnemu obchodnému programu, ktorý vyžadoval prevažne účasť odborníkov. Delegáti fóra taktiež poznamenali, že práve obchodný program udával tempo celej akcii. Výsledkom je, že priemerná úroveň odbornej spôsobilosti účastníkov Fóra bola pozoruhodne vysoká.

This post is also available in: Angličtina Ruština